A rajnai egyházelnök vezeti átmenetileg az EKD-t

2010. február 26., címkék: margot käßmann, Nagyvilág, német protestáns egyház (ekd), Nikolaus Schneider, rajnai protestáns egyház, nikolaus schneider

A 25 millió egyháztagot számláló Német Protestáns Egyházat (EKD) Margot Käßmann elnök-püspöknő váratlan lemondása nyomán a Rajnai Protestáns Egyház, partneregyházunk prézesze, Nikolaus Schneider lelkész vezeti.

Ittasan vezetett, majd lemondott Käßmann püspöknő, az EKD elnöke

2010. február 24., címkék: margot käßmann, német protestáns egyház (ekd), Nagyvilág

Sokakat megrázott, másokat meglepett Margot Käßmann evangélikus püspöknő, a Német Protestáns Egyházak (EKD) elnökének lemondása. Mi indította erre a váratlan lépésre?

Száz éves a Protestáns Sajtószolgálat, az epd.de

2010. február 07., címkék: Nagyvilág, angela merkel, német protestáns sajtószolgálat (epd), margot käßmann

Professzionális és nagy teljesítményű hírszolgálat az epd.de – méltatta a protestáns hírügynökséget Angela Merkel német kancellár.

A püspöknő semmit sem vár a pápától, de...

2010. január 17., címkék: Ökumené, margot käßmann, ökumené, német protestáns egyház (ekd)

Az EKD elnök-püspöknője, Margot Käßmann semmit sem vár el a pápától az ökumené vonatkozásában. De szeretné megélni, hogy együtt vesz úrvacsorát egy katolikus püspökkel.